დიდი ქალაქების ყველა კლასის მოსწავლე პირველ სემესტრს დისტანციურ რეჟიმში დაასრულებს – მთავრობის გადაწყვეტილება
განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის სამინისტროს ინფორმაციით, ქვეყნის დიდ ქალაქებში დისტანციური სწავლების რეჟიმი მიმდინარე სემესტრის დასრულებამდე გაგრძელდება.
„ქვეყანაში არსებული ეპიდსიტუაციისა და დიდ ქალაქებში მობილობის შემცირების მიზნით უწყებათაშორისმა საბჭომ მიიღო გადაწყვეტილება საქართველოს შემდეგ ქალაქებში: თბილისში, რუსთავში, ქუთაისში, ზუგდიდში, თელავში, ზესტაფონში, გორში, გარდაბანში, ფოთსა და მარნეულში სასწავლო პროცესი 2020-2021 სასწავლო წლის პირველი სემესტრის დასრულებამდე ყველა კლასის მოსწავლეებისათვის, როგორც საჯარო, ასევე, კერძო სკოლებში, დისტანციურ რეჟიმში წარიმართება.
“აჭარის ავტონომიური რესპუბლიკის ტერიტორიაზე მოქმედი ზოგადსაგანმანათლებლო დაწესებულებები სასწავლო პროცესს აგრძელებენ დისტანციურ რეჟიმში“, – ნათქვამია განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის სამინისტროს მიერ გავრცელებულ განცხადებაში.
ამ და სხვა საკითხებზე მთავრობის ადმინისტრაციაში უწყებათაშორისი კომისიის წევრებმა დღეს იმსჯელეს.