GE
კომაროვის სკოლა 2018-19 სასწავლო წლის ეროვნული სასწავლო ოლიმპიადების შედეგებით კვლავ პირველადგილოსანია

საქართველოს განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის სამინისტროში 2018-19  წლის ეროვნულ სასწავლო ოლიმპიადებსა და ინფორმატიკის ეროვნულ ტურნირში  გამარჯვებული პირველი, მეორე და მესამე ადგილოსანი მოსწავლეებისა და გამარჯვებული  სკოლების დაჯილდოება გაიმართა. მოსწავლეებს ფასიანი საჩუქრები და სიგელები გადაეცათ.

კომაროვის სკოლა 2018-19 სასწავლო წლის ეროვნული სასწავლო ოლიმპიადების შედეგებით კვლავ პირველადგილოსანი საგანმანათლებლო დაწესებულებაა  მათემატიკასა და ფიზიკაში.

2018-19 წელს ეროვნულ სასწავლო ოლიმპიადასა და ინფორმატიკის ეროვნულ ტურნირში გამარჯვებული მოსწავლეებიდან 37 კომაროველია, რომლებმაც გამარჯვებულის 44 ტიტული მოიპოვეს, მათ შორის 16 პირველი, მეორე ან მესამე ადგილია. მათემატიკისა და ფიზიკის ოლიმპიადაზე გამარჯვებული მოსწავლეების 80%-ზე მეტი კომაროვის სკოლის მოსწავლეა, ინფორმატიკის ეროვნული ტურნირის გამარჯვებული მოსწავლეების 85%-მდე ასევე კომაროვის სკოლის მოსწავლეა.

სკოლის მოსწავლეები გამარჯვებულები არიან მათემატიკაში, ფიზიკაში, ინფორმატიკაში, ქიმიაში, ბიოლოგიაში, ქართულ ენასა და ლიტერატურაში, გეოგრაფიასა და ინგლისურ ენაში.

კომაროვის სკოლის 2018-19 სასწავლო წლის ოლიმპიადებსა და ინფორმატიკის ეროვნულ ტურნირში პირველი, მეორე და მესამე ადგილის მფლობელები არიან:

1. თეიმურაზ თოლორაია – XI-XII კლასი, მათემატიკა – გამარჯვებული, პირველი ადგილი.

თეიმურაზ თოლორაია – XI-XII კლასი, ინფორმატიკა – გამარჯვებული, მეორე ადგილი.

2. ნიკა ბირკაძე – XI-XII კლასი, ინფორმატიკა – გამარჯვებული,პირველი ადგილი.

ნიკა ბირკაძე – XI-XII კლასი, მათემატიკა – გამარჯვებული, მეორე ადგილი.

3. სანდრო გოგალაძე – X კლასი, ფიზიკა – გამარჯვებული,პირველი ადგილი.

4. ალექსანდრე მერაბიშვილი -XI-XII კლასი, ფიზიკა – გამარჯვებული, პირველი ადგილი.

5. ლუკა მოსიაშვილი – VII-VIII კლასი, ინფორმატიკა – გამარჯვებული,პირველი ადგილი.

6. ანა ონოფრიშვილი – X კლასი, მათემატიკა – გამარჯვებული, მეორე ადგილი.

7. ნიკოლოზ ნიკურაძე – X კლასი, ფიზიკა – გამარჯვებული, მეორე ადგილი.

8. გვანცა მარგველაშილი – X-XI-XII კლასი, ქიმია – გამარჯვებული, მეორე ადგილი.

9. არჩილ ბასიძაშვილი – IX-X კლასი, ინფორმატიკა – გამარჯვებული, მეორე ადგილი.

10. ლუკა მუშკუდიანი – XI-XII კლასი, მათემატიკა – გამარჯვებული, მესამე ადგილი.

11. ლუკა კირთაძე – XI-XII კლასი, ფიზიკა – გამარჯვებული, მესამე ადგილი.

12. ნინო ბერიშვილი – X-XI-XII კლასი, ბიოლოგია – გამარჯვებული, მესამე ადგილი.

13. ერეკლე ხომასურიძე – IX-X კლასი, ინფორმატიკა – გამარჯვებული, მესამე ადგილი.

14. ნინო ჩხაიძე – VII-VIII კლასი, ინფორმატიკა- გამარჯვებული, მესამე ადგილი.

ოლიმპიადაში გამარჯვებულის ტიტული (IV-X ადგილები) მოიპოვეს:

1. თეიმურაზ თოლორაია – XI-XII კლასი, ფიზიკა – გამარჯვებული.

2. ანა ონოფრიშვილი – IX-X კლასი, ინფორმატიკა – გამარჯვებული.

3. ბაქარ გამეზარდაშვილი – XI-XII კლასი, მათემატიკა – გამარჯვებული.

ბაქარ გამეზარდაშვილი – XI-XII კლასი, ინფორმატიკა – გამარჯვებული.

4. ლუკა მაჭარაშვილი – XI-XII კლასი, მათემატიკა – გამარჯვებული.

5. დავით ხვედელიძე – XI-XII კლასი, მათემატიკა – გამარჯვებული.

დავით ხვედელიძე – XI-XII კლასი, ინფორმატიკა – გამარჯვებული.

6. დიმიტრი კორკოტაშვილი – XI-XII კლასი, მათემატიკა – გამარჯვებული.

7. გიორგი გოგაბერიშვილი – XI-XII კლასი, ფიზიკა – გამარჯვებული.

8. აკაკი ჩხაიძე – XI-XII კლასი, ფიზიკა – გამარჯვებული.

9. ლაშა კოროშინაძე – XI-XII კლასი, ფიზიკა – გამარჯვებული.

10. ლუკა კოპაძე – XI-XII კლასი, ფიზიკა – გამარჯვებული.

11. კახა შამანაური – XI-XII კლასი, ფიზიკა – გამარჯვებული.

კახა შამანაური – X-XI-XII კლასი, ინგლისური ენა – გამარჯვებული.

12. ჯონი თოიძე – XI-XII კლასი, ფიზიკა – გამარჯვებული.

13. ლიზი კავილაძე – X-XI-XII კლასი, ქართული ენა და ლიტერატურა – გამარჯვებული.

14. საბა გოგიჩაიშვილი – X-XI-XII კლასი, ქიმია – გამარჯვებული.

15. ნიკოლოზ პაპიაშვილი – X-XI-XII კლასი, ბიოლოგია – გამარჯვებული.

16. გიორგი ურუშაძე – X-XI-XII კლასი, ბიოლოგია – გამარჯვებული.

17. დავით ამბიძე – X-XI-XII კლასი, გეოგრაფია – გამარჯვებული.

18. აკაკი ჩუხუა – X-XI-XII კლასი, გეოგრაფია – გამარჯვებული.

19. თომა ფირცხელანი – XI-XII კლასი, ინფორმატიკა – გამარჯვებული.

20. ლუკა გოგოლაძე – IX-X კლასი, ინფორმატიკა – გამარჯვებული.

21. გიორგი ნადარეიშვილი – IX-X კლასი, ინფორმატიკა – გამარჯვებული.

22. იაკობ რიგვავა – IX-X კლასი, ინფორმატიკა – გამარჯვებული.

23. ალექსანდრე სხირტლაძე – IX-X კლასი, ინფორმატიკა – გამარჯვებული.

24. გიორგი კობახია – IX-X კლასი, ინფორმატიკა – გამარჯვებული.

25. მიხეილ დადიანი – VII-VIII კლასი, ინფორმატიკა – გამარჯვებული.

კომაროვის სკოლა ულოცავს მოსწავლეებს, მათ მშობლებს, პედაგოგებსა და წრის ხელმძღვანელებს და მომავალ წარმატებებს უსურვებს!

Aris.ge - განათლება საგანმანათლებლო ინტერნეტ-პორტალი