საბავშვო მუსიკა სწავლის პირველ დღეს – იდეები სკოლებისთვის (+ვიდეო)
„პირველკლასელებს ვუშლით წითელ ხალიჩას. გვყავს წამყვანი და ვრთავთ მხიარულ მელოდიას. ასეთ დროს მუსიკის სწორად შერჩევა მნიშვნელოვანია. კარგად თუ შეარჩევთ, ყველას განწყობა ამაღლებული იქნება და მოსწავლესთან ერთად, მშობელიც აუცილებლად კმაყოფილი დარჩება“,- ამის შესახებ თბილისის 142-ე და 48-ე საჯარო სკოლების მუსიკის პედაგოგი, ნანა ზარქუა გვესაუბრება.
გამოცდილ სპეციალისტს რჩევა მართვისაც აქვს, ვინც ახლა ფიქრობს, როგორ გაალამაზოს სკოლის დაწყების პირველი დღის საზეიმო ღონისძიება.
„შესაძლოა, არ გქონდეთ პომპეზური გახსნის ცერემონია, მაგრამ საქართველოს ჰიმნი აუცილებლად უნდა გაჟღერდეს. კარგი იქნება, თუ დადგამთ ფლეშმობს და შეარჩევთ კონკრეტულ თემას. მაგალითად: სიყვარული, მეგობრობა, განათლება. სცენა თუ გექნებათ, ძალიან კარგი იქნება და შეგეძლებათ, რომ ნიჭიერი მასწავლებლები და მოსწავლეები წარმოაჩინოთ”, – განგვიცხადა მუსიკის სპეციალისტმა.
ემილია – „მე სკოლაში მივდივარ“
„მახსოვს პირველად სასწავლებელში”
მაია ოთიაშვილის, „აი ია” (ვიდეო)