აწსუ-სა და საბერძნეთის, პატრას უნივერსიტეტს შორის მემორანდუმი გაფორმდა
აკაკი წერეთლის სახელმწიფო უნივერსიტეტსა და საბერძნეთის, პატრას უნივერსიტეტს შორის თანამშრომლობის მემორანდუმი გაფორმდა. აღნიშნული თანამშრომლობის მიზანია, ბავშვთა უფლებების ხელშეწყობა და დაცვა შესაბამისი უნივერსიტეტის ბავშვთა უფლებების ცენტრების გაძლიერების გზით, რომელიც UNICEF-ის მიერ არის შექმნილი.
მემორანდუმი საბერძნეთში, ინკლუზიური განათლებისა და ბავშვთა უფლებების შესახებ საერთაშორისო კონფერენციის ფარგლებში გაფორმდა. კონფერენციაში მონაწილეობდნენ მეცნიერები, პედაგოგები, პოლიტიკის შემქმნელები და პრაქტიკოსები. საქართველოდან კონფერენციის მუშაობაში აქტიურად ჩაერთო აკაკი წერეთლის სახელმწიფო უნივერსიტეტის დელაგაცია, რომელსაც ხელმძრვანელობდა უნივერსიტეტის რექტორი შალვა კირთაძე.
კონფერენცია UNICEF საბერძნეთის ოფისის, საბერძნეთის განათლების, რელიგიის საკითხთა და სპორტის სამინისტროს ორგანიზებით ჩატარდა