აკაკი წერეთლის სახელმწიფო უნივერსიტეტის დელეგაციის ვიზიტი საფრანგეთში
მიმდინარე წლის 17-21 მარტს აკაკი წერეთლის სახელმწიფო უნივერსიტეტის რექტორი შალვა კირთაძე და რექტორის მოადგილე ეკატერინე გაჩეჩილაძე უნივერსიტეტის დელეგაციასთან ერთად ოფიციალური ვიზიტით იმყოფებოდნენ საფრანგეთში, რუანის უნივერსიტეტში (Université de Rouen Normandie).
ვიზიტის ფარგლებში განხილულ იქნა: რუანის უნივერსიტეტთან თანამშრომლობის გაფართოება, ერთობლივი სამეცნიერო პროექტების განხორციელება, სტუდენტთა საერთაშორისო მობილობა და გაცვლითი პროგრამები,ორმაგი დიპლომების გაცემის შესაძლებლობები.
აკაკი წერეთლის სახელმწიფო უნივერსიტეტი აგრძელებს საერთაშორისო პარტნიორობის გაძლიერებას, რაც ახალ შესაძლებლობებს უქმნის როგორც სტუდენტებს, ისე აკადემიურ პერსონალს!
აკაკი წერეთლის სახელმწიფო უნივერსიტეტი APAIE 2025-ზე by აკაკი წერეთლის სახელმწიფო უნივერსიტეტი 26 მარტი, 2025
აკაკი წერეთლის სახელმწიფო უნივერსიტეტში აბიტურიენტებისთვის მათემატიკაში კონკურსი ჩატარდა by აკაკი წერეთლის სახელმწიფო უნივერსიტეტი 19 მარტი, 2025
აწსუ-ში სტუდენტთა და ახალგაზრდა მეცნიერთა რესპუბლიკური სამეცნიერო-პრაქტიკული კონფერენცია „მომავლის მეცნიერები“ ჩატარდება by აკაკი წერეთლის სახელმწიფო უნივერსიტეტი 18 მარტი, 2025