საჯარო სკოლების პროფესიული პროგრამები ავტორიზაციას გაივლის – პროგრამების ჩამონათვალი და სკოლები
საჯარო სკოლების პროფესიული საგანმანათლებლო დაწესებულებების ავტორიზაციის საბჭო 7 მარტს იმ სკოლებს პროფესიული პროგრამების ავტორიზაციაზე იმსჯელებს, სადაც მოსწავლეებს პროფესიული განათლების მიღება შეეძლებათ.
განათლების ხარისხის განვითარების ეროვნული ცენტრის მიერ 27 თებერვალს გამოქვეყნებული ინფორმაციით, შვიდ მარტს დაგეგმილია:
1. სსიპ – აკაკი წერეთლის სახელობის ქალაქ საჩხერის №1 საჯარო სკოლის პროფესიული საგანმანათლებლო პროგრამების – “გრაფიკული დიზაინი” და “ბაღის დიზაინი” მონიტორინგის შესახებ საკითხის განხილვა;
2. სსიპ ქალაქ თბილისის №210 საჯარო სკოლის პროფესიული საგანმანათლებლო პროგრამის – „სარესტორნო მომსახურება“ მონიტორინგის შესახებ საკითხის განხილვა;
3. სსიპ ქალაქ თბილისის №21 საჯარო სკოლის პროფესიული საგანმანათლებლო პროგრამის – „სარესტორნო მომსახურება“ მონიტორინგის შესახებ საკითხის განხილვა;
4. სსიპ ქალაქ თბილისის №90 საჯარო სკოლის პროფესიული საგანმანათლებლო პროგრამის -„გრაფიკული დიზაინი“ მონიტორინგის შესახებ საკითხის განხილვა;
5. სსიპ – სოფიკო ჭიაურელის სახელობის ქალაქ თბილისის №54 საჯარო სკოლის პროფესიული საგანმანათლებლო პროგრამის – „გრაფიკული დიზაინი“ მონიტორინგის შესახებ საკითხის განხილვა;
6. სსიპ ქალაქ თბილისის №122 საჯარო სკოლის პროფესიული საგანმანათლებლო პროგრამის – “სასტუმრო მომსახურება” მონიტორინგის შესახებ საკითხის განხილვა;
7. სსიპ – თეოფანე დავითაიას სახელობის ქ. ფოთის №1 საჯარო სკოლის პროფესიული საგანმანათლებლო პროგრამის “Front-end დეველოპმენტი” მონიტორინგის შესახებ საკითხის განხილვა;
8. სსიპ – ქალაქ თბილისის №82 საჯარო სკოლის პროფესიული საგანმანათლებლო პროგრამის – „სასტუმროს მომსახურება“ მონიტორინგის შესახებ საკითხის განხილვა;
9. სსიპ ქალაქ თბილისის №143 საჯარო სკოლის პროფესიული საგანმანათლებლო პროგრამის – „სასტუმროს მომსახურება“ მონიტორინგის შესახებ საკითხის განხილვა.
10. სსიპ ქალაქ ბორჯომის №3 საჯარო სკოლის პროფესიული საგანმანათლებლო პროგრამების – “Front – End დეველოპმენტი” და “ბაღის დიზაინი” მონიტორინგის შესახებ საკითხის განხილვა;
11. სსიპ ქალაქ ახალციხის №1 საჯარო სკოლის პროფესიული საგანმანათლებლო პროგრამის – “Front – End დეველოპმენტი” მონიტორინგის შესახებ საკითხის განხილვა;
12. სსიპ ქალაქ ქუთაისის №17 საჯარო სკოლის პროფესიული საგანმანათლებლო პროგრამის – ,,Front-end დეველოპმენტის” მონიტორინგის შესახებ საკითხის განხილვა;
13. სსიპ აკაკი წერეთლის სახელობის ქალაქ ქუთაისის №1 საჯარო სკოლის პროფესიული საგანმანათლებლო პროგრამების – ,,კომპიუტერული ქსელი და სისტემების” და ,,სარესტორნო მომსახურების” მონიტორინგის შესახებ საკითხის განხილვა;
14. სსიპ ქალაქ ზუგდიდის №3 საჯარო სკოლის პროფესიული საგანმანათლებლო პროგრამის -„კომპიუტერული ქსელი და სისტემები“ მონიტორინგის შესახებ საკითხის განხილვა;
15. სსიპ აკაკი წერეთლის სახელობის ქალაქ ზუგდიდის №1 საჯარო სკოლის პროფესიული საგანმანათლებლო პროგრამის – ,,Front-end დეველოპმენტის” მონიტორინგის შესახებ საკითხის განხილვა;
16. სსიპ ქალაქ ბათუმის №10 საჯარო სკოლის პროფესიული საგანმანათლებლო პროგრამის – “Front – End დეველოპმენტი” მონიტორინგის შესახებ საკითხის განხილვა;
17. სსიპ აკაკი წერეთლის სახელობის ქალაქ ქობულეთის №1 საჯარო სკოლის პროფესიული საგანმანათლებლო პროგრამის – “Front – End დეველოპმენტი” მონიტორინგის შესახებ საკითხის განხილვა;
18. სსიპ სულხან-საბა ორბელიანის სახელობის ქალაქ ბოლნისის N1 საჯარო სკოლაში პროფესიული საგანმანათლებლო პროგრამის – “კომპიუტერული ქსელი და სისტემების” მონიტორინგის შესახებ საკითხის განხილვა;
19. სსიპ მცხეთის მუნიციპალიტეტის სოფელ წეროვნის N3 საჯარო სკოლაში პროფესიული საგანმანათლებლო პროგრამის – “კომპიუტერული ქსელი და სისტემების” მონიტორინგის შესახებ საკითხის განხილვა;
20. სსიპ ქალაქ ლაგოდეხის N1 საჯარო სკოლის პროფესიული საგანმანათლებლო პროგრამის „კომპიუტერული ქსელი და სისტემები“ მონიტორინგის შესახებ საკითხის განხილვა;
21. სსიპ – სასწავლო უნივერსიტეტი – ბათუმის სახელმწიფო საზღვაო აკადემიის პროფესიული საგანმანათლებლო პროგრამების “შრომის უსაფრთხოება და გარემოსდაცვითი ტექნოლოგიები“ და ”ელექტროობის” მონიტორინგის შესახებ საკითხის განხილვა;
დამტკიცდა უმაღლესი განათლების დარგობრივი მახასიათებელი ინტელექტუალური საკუთრებისა და ინოვაციების მენეჯმენტის შესწავლის მსურველთათვის by განათლების ხარისხის განვითარების ეროვნული ცენტრი 27 იანვარი, 2025
რამდენმა საჯარო სკოლამ გაიარა ავტორიზაცია ორი წლის განმავლობაში და რა სამუშაოები შეასრულა განათლების ხარისხის ცენტრმა 2024 წელს – დეტალები by განათლების ხარისხის განვითარების ეროვნული ცენტრი 15 იანვარი, 2025
რომელი უნივერსიტეტების პროგრამებზე იმსჯელებს 30 დეკემბერს აკრედიტაციის საბჭო by განათლების ხარისხის განვითარების ეროვნული ცენტრი 30 დეკემბერი, 2024